Propozice

Pořadatel: MKSH, příspěvková organizace

Datum konání: sobota, 19. 5. 2018

V PÁTEK 18. 5. 2018 SI KAŽDÝ PŘIHLÁŠENÝ ZÁVODNÍK BUDE MOCI VYZVEDNOUT V SOKOLOVNĚ HOSTIVICE (JIRÁSKOVA 201, HOSTIVICE) SVŮJ STARTOVNÍ BALÍČEK (ČIP, STARTOVNÍ ČÍSLO, PODKLADY K ZÁVODU…). SOKOLOVNA BUDE PRO TYTO ÚČELY OTEVŘENA OD 7.00 – 20.00 HODIN.

Místo konání (start a registrace): Hostivice, Na Hrázi (u Litoveckého rybníku)
Prezentace: V místě startu od 8:00 – 10:30 hod. – Na Hrázi, Hostivice (zaplacení startovného, prokázání totožnosti a věku závodníka/ce podmínkou přidělení startovního čísla)

Start: První závod začíná v 10:00 (Rodičovský ultra běh)

Přihlášky: Do 15. 5. 2017 na adrese: www.hostivicerun.cz (registrace může být uzavřena po vyčerpání kapacity závodníků)
E-mail: info@mksh.cz
Obsah přihlášky: příjmení, jméno, e-mail, telefon, adresa, rok narození, velikost trika (oficiální triko Hostivice RUN 2018 obdrží každý registrovaný do 30. 3. 2018 pro tratě 5, 10, 21 km )

Závody vč. startovného:

Hostivická pětka (5 km)
Hostivická desítka (10 km)
Hostivický půlmaraton (21,1 km)
Jednotné startovné pro všechny závody (kategorie dospělých): 350 Kč

Dětský RUN (1 km) – 50 Kč
Rodičovský ultra běh (na místě 50 Kč)

 

Z každého zaplaceného startovného v kategorii dospělých obdrží každá z následujících organizací 30 Kč: Fond ohrožených dětí Klokánek Hostivice, Klinika dětské hematologie a onkologie FN Motol, Nadace Leontinka a rovněž projekt Sport pomáhá.

Popis tratě: Hledáte závod v krásném prostředí bez velkého stoupání, ale přesto po lesních stezkách? Chcete změřit síly s ostatními a zjistit, jak obstojíte v silné konkurenci? Vítejte na běžeckých závodech Hostivice RUN, které slaví od svého vzniku již pět let. A pozor, letošní závody čeká nová trasa a s ní i nová dobrodružství.
Okruh mezi Hostivickými rybníky nabídne tradičně celkem pět druhů závodů, rozdělených do různých věkových kategorií. Každý si tak přijde na své. Kratší Hostivickou pětku (5 km) ocení zejména začátečníci, pokročilé potěší Hostivická desítka (10 km) a opravdoví bojovníci mohou předvést svou vůli a běžeckou vytrvalost v Hostivickém půlmaratónu (21 km). Nejmenší závodníci si mohou zaběhnout oblíbenou jednokilometrovou trať (Dětský RUN), chybět nebude ani populární Rodičovský ultra běh, kde soutěží rodiče se svými dětmi.
„Za účelem zvýšení kvality závodů a lepší bezpečnosti jsme pro letošní jubilejní pátý ročník Hostivice RUN 2018 vytyčili novou trasu, která běžcům nabídne větší pohodlí a radost z celkového závodu,“ vysvětluje Jan Černý, organizátor závodů a ředitel MKSH.
I letos na všechny závodníky čeká pestrá a dobrodružná trať podél malebné staré zástavby Hostivice a okolních rybníků, některé cesta povede přes poutní cestu až k Hájku (původně tuto Hájeckou cestu lemovalo 20 výklenkových kapliček, z nichž se dochovalo 12).

Ceny: Věcné ceny pro první tři místa v každé věkové kategorii (muži, ženy, chlapci, dívky).

Zázemí a občerstvení: Občerstvení ve formě vody, džusu, ovoce bude k dispozici na kontrolním stanovišti, resp. v rámci startu (cíle). Po ukončení závodů mohou všichni závodníci navštívit nedalekou restauraci Fort Roxy, kde bude zdarma připraveno těstovinové a zeleninové občerstvení včetně neomezené konzumace nealkoholických nápojů. U registrace bude rovněž stan na převléknutí, kde bude možnost zanechání věcí (bez odpovědnosti za ztrátu na straně pořadatele). Nedoporučujeme zde nechávat cenné předměty či hotovost.

Závěrečná ustanovení: Startovat mohou pouze závodníci starší 18 let (v případě účasti závodníka mladšího 18 je nutný písemný souhlas zákonného zástupce). V rámci Rodičovského ultraběhu a Dětského RUNu zodpovídají za děti rodiče. Ačkoli budou silnice třetí třídy uzavřeny včetně místních komunikací, účastníci jsou povinni respektovat pravidla silničního provozu, dbát maximální opatrnosti při přeběhu nechráněných železničních přejezdů, řídit se pokyny organizátorů a pořadatelské služby, policie a hasičů. Start je na vlastní nebezpečí. Startovní čísla musí být umístěna na přední straně trička. Závodník se zavazuje vrátit pořadatelům po doběhnutí čip (jinak pod pokutou 500 Kč). Výklad pravidel závodu je v kompetenci pořadatele. Časový limit závodů je 1 hod. (Hostivická pětka) a  2 hod. (Hostivická desítka) a 3 hod. (Hostivický půlmaraton). Po tomto čase nebudou závodníci klasifikováni.

Srdečně zvou pořadatelé!

©2018 MKSH, p.o.

Log in with your credentials

Forgot your details?