Propozice

Pořadatel: MKSH, příspěvková organizace

Datum konání: neděle, 19. 5. 2019

Místo konání (start a registrace na místě): Hostivice, ul. Litovická (u Litovického rybníku)
Prezentace: V místě startu od 8:00 – 10:30 hod. – ul. Litovická, Hostivice (zaplacení startovného, prokázání totožnosti a věku závodníka/ce podmínkou přidělení startovního čísla)

Start: bude upřesněno

Přihlášky: do 15. 5. 2019  do 12.00 na adrese: www.hostivicerun.cz (registrace může být uzavřena po vyčerpání kapacity závodníků)
E-mail: info@mksh.cz
Obsah přihlášky: příjmení, jméno, e-mail, telefon, adresa, rok narození, velikost trika (oficiální triko Hostivice RUN 2019 obdrží každý registrovaný do 31. 3. 2019 pro tratě 5, 10, 21 km ). Od 1. 4. 2019 je možné si triko přiobjednat za poplatek.

V pátek 17. 5. v čase 7 – 19 hod. a v sobotu 18. 5 v čase 8 – 16 hod. je možné si vyzvednout startovací balíček (čip, startovní číslo, podklady k závodu) nebo se registrovat do závodu (za cenu registrace na místě). Vše v sokolovně Hostivice, Jiráskova 201, Hostivice.

Závody vč. startovného:

Hostivická pětka (5 km)
Hostivická desítka (10 km)
Hostivický půlmaraton (21,1 km)
Jednotné startovné pro všechny závody (kategorie dospělých): 450 Kč – on line registrace předem, 550 Kč – registrace v sokolovně nebo na místě (v případě, že nebude vyčerpána kapacita závodu on-line registracemi)

Dětský RUN (cca 750 m)

Cvrčkové a Berušky (ročník 2012 – 2013)
Svižníci a Ještěrky (ročník 2010 a 2011)
Gepardi a Gazely (ročník 2007 – 2009)
Jednotné startovné pro všechny závody (kategorie dětí): 50 Kč – on line registrace předem, 100 Kč – registrace v sokolovně nebo na místě (v případě, že nebude vyčerpána kapacita závodu on-line registracemi)

Rodičovský ultra běh (cca 500 m) 50 Kč – on line registrace předem, 100 Kč – registrace v sokolovně nebo na místě (v případě, že nebude vyčerpána kapacita závodu on-line registracemi)

Z každého zaplaceného startovného v kategorii dospělých obdrží každá z následujících organizací 30 Kč: Můj nový život, Parent project, Cesta domů a All Within My Hands Foundation.

Popis tratě: Hledáte závod v krásném prostředí bez velkého stoupání, ale přesto po lesních stezkách? Chcete poznat unikátní soustavu Hostivických rybníků.  Máte odvahu změřit síly s ostatními a zjistit, jak obstojíte v silné konkurenci na dobrodružné trati? Vítejte na 6. ročníku běžeckých závodů Hostivice RUN. Okruh mezi rybníky nabídne tradičně celkem pět druhů závodů, rozdělených do různých věkových kategorií. Každý si tak přijde na své. Kratší Hostivickou pětku (5 km) ocení zejména začátečníci, pokročilé potěší Hostivická desítka (10 km) a opravdoví bojovníci mohou předvést svou vůli a běžeckou vytrvalost v Hostivickém půlmaratónu (21 km). Nejmenší závodníci si mohou zaběhnout oblíbenou kratší trať cca 750m (Dětský RUN), chybět nebude ani populární Rodičovský ultra běh, kde soutěží rodiče se svými dětmi.
I letos na všechny závodníky čeká pestrá a dobrodružná trať podél malebné staré zástavby Hostivice a okolních vodních ploch, některé cesta povede přes poutní cestu až k Hájku (původně tuto Hájeckou cestu lemovalo 20 výklenkových kapliček, z nichž se dochovalo 12).

Ceny: Věcné ceny pro první tři místa v každé věkové kategorii (muži, ženy, chlapci, dívky).

Zázemí a občerstvení: Občerstvení ve formě vody, džusu, ovoce bude k dispozici na kontrolním stanovišti, resp. v rámci startu (cíle). Po ukončení závodů mohou všichni závodníci navštívit nedalekou restauraci Fort Roxy, kde bude zdarma připraveno těstovinové a zeleninové občerstvení včetně neomezené konzumace nealkoholických nápojů. U registrace bude rovněž stan na převléknutí, kde bude možnost zanechání věcí (bez odpovědnosti za ztrátu na straně pořadatele). Nedoporučujeme zde nechávat cenné předměty či hotovost. Zároveň zde bude možnost za poplatek využít hlídanou úschovnu pro drobné předměty.

Závěrečná ustanovení: Startovat mohou pouze závodníci starší 18 let (v případě účasti závodníka mladšího 18 je nutný písemný souhlas zákonného zástupce). V rámci Rodičovského ultraběhu a Dětského RUNu zodpovídají za děti rodiče. Ačkoli budou silnice třetí třídy uzavřeny včetně místních komunikací, účastníci jsou povinni respektovat pravidla silničního provozu, dbát maximální opatrnosti při přeběhu nechráněných železničních přejezdů, řídit se pokyny organizátorů a pořadatelské služby, policie a hasičů. Start je na vlastní nebezpečí. Na startovním čísle je uvedeno jméno závodníka a je zde upevněn čip, který se nevrací. Závodník musí mít číslo připevněné na hrudi a při průběhu cílem si jej nezakrývat. Výklad pravidel závodu je v kompetenci pořadatele. Časový limit závodů je 1 hod. (Hostivická pětka) a  2 hod. (Hostivická desítka) a 3 hod. (Hostivický půlmaraton). Po tomto čase nebudou závodníci klasifikováni.

Těšíme se již pošesté na vás. Tým MKSH